logo 
Jaselská 177, 280 02 KOLÍN
  košík 0 ks / 0.00 €
rozbalit | sbalit

na Promos HDL
  | Hledání | Kontakty | O firmě | Servis | Fórum | eShop | Ceník [] | m.elsaco.cz |   Přihlásit  
  / Úvodní
ke stažení ProgWin PL2 | ELSACO Kolín
Ke stažení - ProgWin PL2 a nahrávání aplikačního SW bez HW klíče
Podpora ProgWinu ukončena - nahrazeno prostředím FRED

Může se vám stát, že sice máte notebook na akci a v něm ProgWin včetně posledního překladu aplikace, kterou jedete instalovat, ale zapomněli jste doma HW klíč k PW. Nebo potřebujete vyřešit obdobný problém, a to dokonce i bez PW. Prostě se vy nebo váš konečný zákazník dostanete do situace, kdy potřebujete do centrály nahrát aplikační SW znovu a bez PW i HW klíče.
V balíčku pw-hw.zip naleznete vše potřebné včetně popisu postupu a potřebného SW. Pro konkrétní aplikaci pak potřebujete jen soubor PWKOMUN.INI, který se pod tímto stejným jménem generuje při každém překladu v adresáři C:\PWxxxx\OVLADACE\PROMOS2.


Název délka aktualizace ke stažení hitů
ZIP balíček pro nahrávání aplikačního SW bez PW a bez HW klíče 276 kB 20.01.2007 pw-hw.zip x

Postup
 1. Na počítači s ProgWinem PL2 (a s funkčním HW klíčem) přeložte projekt, který budete chtít později loadovat do centrály
  CCPU-02/03/21 na počítači bez HW klíče, případně i bez ProgWinu. Snažte se zachovat nastavení komunikačních parametrů pro PC a centrálu tak, aby pokud možno souhlasilo i pro ono pozdější použití. Při tomto překladu projektu vznikne v adresáři OVLADAČE/PROMOS2 soubor PWKOMUN.INI.
 2. Stáhněte si výše uvedený ZIP balíček a v počítači, ze kterého chcete provádět load aplikačního SW bez HW klíče, vytvořte nový adresář (např. se jménem BEZKLICE) a rozbalte do něj ZIP balíček pw-hw.zip.
  Balíček obsahuje i testovací projekt, z něj vytvořený PWKOMUN.INI a návod v TXT souboru. Tyto soubory využijete jen v případě, že si budete chtít load testovacího projektu v klidu vyzkoušet. Které soubory opravdu musí být ve vytvořeném adresáři je uvedeno v bodu 5.
 3. Každý vytvořený soubor PWKOMUN.INI obsahuje zpočátku nastavení sériového kanálu, např.:
  port 1 38400
  rs232
  address 1
  retranslation 1
  TIMEOUT 1.0
  FIRMWARE 3017 3019
  HWND 4326010 1038 0 161
  CRC32 = -727754971

  a pak řadu příkazů typu QQwrite, tj. vlastní překlad aplikace, který je podle počátečních příkazů pro nastavení komunikační linky PC <-> centrála posílán do centrály.
 4. Pokud v PC, ze kterého potřebujete odeslat překlad bez HW klíče, používáte jiný COM, či pokud máte na centrále nastavenu jinou adresu, komunikační rychlost, ... ap., můžete počátek souboru PWKOMUN.INI zeditovat podle nové skutečnosti.
 5. V PC, ze kterého budete odesílat překlad bez HW klíče, máte tedy vytvořen adresář BEZKLICE. V něm musí být komunikátor z ProgWinu, tj. soubor PWKPL2.EXE, dále soubor jeho podpory BORLNDMM.DLL a poslední překlad projektu (který chcete do centrály loadovat), což je soubor PWKOMUN.INI.
 6. Propojte PC s centrálou jako při překladu z ProgWinu.
 7. Spusťte komunikátor PWKPL2.EXE. Po spuštění jsou podle počátku souboru PWKOMUN.INI vysílány na příslušný COM PC tzv. QQ relace překladu projektu / aplikace. Aplikační SW je tak loadován do centrály, a to bez toho, že by v PC musel být ProgWin nebo alespon HW klíč pro ProgWin.
 8. Probíhající load překladu můžete sledovat v okně komunikátoru.
 9. Po dokončení loadování překladu je aplikační SW ihned v centrále spuštěn.

kontakt

okno komunikátoru
Okno komunikátoru -viz bod 8.
© ELSACO Kolín
06.02.2015  hore
Info: pro správnou funkci našich stránek je třeba mít zapnutou podporu JavaScriptu a Cookies! Po F5 by měl tento text zmizet.